BASIN & MEDYA

Basın Bülteni - MSC Cruises Deniz Üzerindeki İlk Güzel Sanatlar Deneyimini Sunar

MSC CRUISES DENİZ ÜZERİNDEKİ İLK GÜZEL SANATLAR DENEYİMİNİ SUNAR

Edgar Degas’ın Orijinal Danse Dessin Çizimlerini MSC Grandiosa’da Keşfedin

27 Ağustos 2019 – MSC Cruises filosunun Kasım ayında seferlerine başlayacak olan en yeni gemisi MSC Grandiosa ile deniz üzerinde güzel sanatlar deneyimi sunan ilk cruise gemisi ünvanını alacak. MSC Cruises “Degas Danse Dessin” ile birlikte üç boyutlu sanat ve yemek deneyimi ile orijinal empresyonist sanatın büyüleyici örneklerinin yer aldığı muhteşem bir sergiyle misafirlerini güzel sanatlar dünyasına daha da yaklaştırmayı hedefliyor.

Ünlü eserlerin gemide tanıtılması ve sergilenmesi; duyusal ve interaktif deneyimler yaratan, insanları sanat ve kültüre aşina kılmak için teknolojinin yeniliklerinden yararlanan THE AIMES uzmanları ve MSC Cruises’un iş birliğinin bir sonucudur. Serginin küratörlüğünü ise sanat tarihi uzmanı, eleştirmeni ve THE AIMES sergi yapımcılarından biri olan Marcello Smarrelli üstlenmektedir.

Serginin küratörü Marcello Smarrelli, “Seçtiği konuların bariz şekilde romantik olmasına karşın Degas muazzam bir deneyimciydi; döneminin olağanüstü teknolojik ve endüstriyel yeniliklerini sanatında kullanma konusunda oldukça azimliydi. Sanatsal araştırmalarının odağında insan vücudunun hareketleri ve bu hareketleri bir sanat eserinde yeniden oluşturabilme fikri vardı. Bu nedenle sanatsal faaliyetleri fotoğrafçılık ve sinema sanatlarının temelini teşkil etmektedir; bu iki sanatın öncüsünün de Degas olduğunu iddia etmek yanlış olmayacaktır. İnsanları Degas’ın eserleri etrafında toplayacak olan ve MSC Cruises misafirleri için dijital içeriklerle hayata geçirilen ayrıca deniz üzerinde yer alması ile bir ilke imza atan bu interaktif sergiyi Degas’da görebilseydi çok mutlu olurdu, bundan hiç şüphem yok,” açıklamasında bulundu.


THE AIMES HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Her biri alanının lideri olan ve yeteneklerini tek bir amaç için, aynı hayal gücüyle, azimle ve yetkinlikle bir araya getiren ve bağımsız şirketlerden oluşan The Aimes; bünyesinde Avrupa’da İtalya ve İsviçre, Ortadoğu’da ise Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan olmak üzere 4 farklı ülkede faaliyet gösteren ve toplam 120 uzmanın görev yaptığı 5 şirketi barındırıyor.

 

MARCELLO SMARRELLI HAKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Romalı bir sanat tarihçisi, eleştirmen ve küratör olan Smarrelli, Roma “La Sapienza” Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden mezun olduktan ve yüksek lisans eğitimini Siena Üniversitesi Çağdaş Sanat Tarihi bölümünde tamamladıktan sonra kendisini estetik ve pedagoji arasındaki ilişkileri keşfetmeye adadı. Sanatçı, Roma “La Sapienza” Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Sanat ve Tasarım Tarihi alanında öğretim üyesi olarak görev yapıyor.