BASIN & MEDYA

Basın Bülteni - MSC Cruises, MSC Grandiosa’nın Suya İndirilişini Kutladı

MSC CRUISES, MSC GRANDIOSA'NIN SUYA İNDİRİLİŞİNİ KUTLADI

MSC Cruises’ın üçüncü nesil Meraviglia sınıfı gemisi Kasım 2019’da seferlerine başlayacak.

Saint-Nazaire, Fransa, 5 Ocak 2019 - Avrupa, Güney Amerika, Körfez ve Güney Afrika Bölgesinde en büyük kruvaziyer gemi şirketi ve alanın pazar lideri olan İsviçre merkezli MSC Cruises ile birlikte ünlü gemi yapım şirketi Chantiers de l'Atlantique tarafından Saint-Nazaire'deki tersanede gerçekleştirilen törenle MSC Grandiosa suya indirildi. Gemi, tesliminin gerçekleştirileceği 2019 yılının Ekim ayına kadar üzerindeki diğer çalışmaların tamamlanması amacıyla yüzer havuza alındı.

MSC Grandiosa, MSC Cruises filosuna katılacak olan Meraviglia sınıfındaki üçüncü gemi olacak. Gemi bu sınıftaki MSC Meraviglia ve MSC Bellissima'dan daha büyük tonaj ve misafir kapasitesine sahip olup, bu şekilde inşa edilecek olan üç Meraviglia-Plus tarzı geminin de ilki olacak. MSC Grandiosa, MSC Cruises filosuna sadece iki buçuk yıl içinde katılan beşinci gemi olacak. Filo genişletme planının bir parçası olarak şirket, 2027 yılına kadar 14 yeni nesil gemi daha teslim almayı planlıyor.

MSC Grandiosa, Meraviglia sınıfı gemilere özgü olan, daha büyük bir Akdeniz tarzı gezinti alanını da misafirlerin beğenisine sunacak. Diğer özel restoranlarının yanı sıra, sahne ve dans pisti ile empresyonist sanatın sergileneceği  L'Atelier Bistrot bar ve lounge alanına ve ayrıca Parisian Bistrot masa ve sandalyeleri ile donatılmış bir  terasa sahip olacak. Bu ödüllü gezinti alanı, 98.5 metrelik LED Sky ekranındaki hayranlık uyandıran projeksiyon gösterilerinin yanı sıra, misafirlere yapılacak showlar ile temalı partiler de dahil  sürpriz performanslara ev sahipliği yapacak.

Diğer Meraviglia sınıfı gemilerinde olduğu gibi, MSC Grandiosa’da da Cirque du Soleil at Sea ekibi tarafından hazırlanan iki yeni özel gösteri misafirlerle buluşacak. Bu etkinlikler, sanatsal eğlence konusunda dünya lideri konumundaki Cirque du Soleil ile MSC Cruises arasında uzun süredir devam eden ortaklığın bir parçası.

Şubat 2019’da suya indirilecek olan MSC Bellissima gemisinin ardından, MSC for Me uygulamasının yeni özelliği, kruvaziyer sektöründeki ilk dijital kişisel cruise asistanı Zoe’nin hizmet vereceği ikinci gemi MSC Grandiosa  olacak. Bu uygulama ile misafirler, Müşteri İlişkileri Departmanına gitmek zorunda kalmadan istedikleri tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekler.  

MSC Grandiosa, MSC Cruises'a 31 Ekim'de teslim edilecek ve seferlerine 16 Kasım 2019 tarihinde İtalya'nın Cenova kentinden  başlayacak. Halihazırda MSC Grandiosa gemisinin seferleri satışa açık olup rezervasyonları devam etmektedir.  

MSC Grandiosa Gemisinin Özellikleri:

Gemi ismi                                            MSC Grandiosa

Gemi sınıfı                                           Meraviglia Sınıfı

Teslim tarihi                                        31 Ekim 2019

Brüt tonaj                                            181,000 GT

Yatak kapasitesi                                  4,842

Toplam yolcu sayısı                            6,334

Mürettebat sayısı                                1,704

Kabin sayısı                                          2,421

Uzunluk / En  / Yükseklik                    331.43 m / 43 m / 65 m

Maksimum hız                                     22.3 knot