0850 420 96 00
Pzt-Cum 09.00 - 19:00
Cmt 10.00 - 14.00

BASIN & MEDYA

Basın Bülteni - MSC Cruises, PortMiami’de son derece yenilikçi yolcu terminalinin ayrıntılarını açıkladı

MSC CRUISES PORTMIAMI’DE SON DERECE YENİLİKÇİ YOLCU GEMİSİ TERMİNALİ İÇİN PLANLARINI TANITTI

Yeni terminal, MSC Cruises misafirlerine gelişmiş bir müşteri deneyimi sağlayacak.

 

Dünyanın en büyük özel cruise şirketi olan MSC Cruises, bugün Kuzey Amerika ve özellikle Karayipler'de genişleyen varlığını destekleyecek olan PortMiami'de son derece yenilikçi yolcu terminalinin ayrıntılarını açıkladı.

Bugün Miami-Dade Komisyon Üyeleri Kurulu'ndan onay alınan anlaşmanın şartlarına göre MSC Cruises, iki cruise terminaline (AA ve AAA) ve iki rıhtıma ev sahipliği yapan büyük bir bina tasarlayacak, inşa edecek, işletecek ve bakımını üstlenecektir. Ödüllü küresel mimarlık firması Arquitectonica tarafından tasarlanan MSC Cruises'un özel yeni PortMiami terminalleri, aynı anda iki mega yolcu gemisine ev sahipliği yapabilecek ve şirketin aynı anda iki dönüş işlemi gerçekleştirmesine olanak sağlayarak  günde 28.000 yolcu karşılayabilecektir.  

MSC Cruises Genel Müdürü Pierfrancesco Vago: “Gelecek sekiz yıl içerisinde filomuza katılacak 13 yolcu gemisi ile,  PortMiami'de en yenilikçi gemi sınıflarımızın temsil edilmesini sağlamayı ve böylece Kuzey Amerikalı ve uluslararası konuklarımıza zengin bir seçenek sunabilmeyi hedefliyoruz.

«Özellikle endüstrinin şimdiye kadar gördüğü en yenilikçi terminallerden biri olarak planlanan bu yeni terminal, misafirlerimize hem gidişte hem varışta yüksek kaliteli bir deneyim sunabilmemize imkan tanıyacak, böylece tatillerinin her adımını keyifle geçirmelerine katkı sağlayacaktır.»

MSC Cruises şu anda PortMiami'den dört gemi işletmektedir: MSC Seaside ve MSC Armonia yıl boyunca; MSC Divina ve bu sonbahar mevsiminde Miami'den yola çıkan gemilere katılacak olan MSC Meraviglia ise mevsimsel olarak işletiliyor.  Yeni tesisleri ile MSC Cruises, her yıl PortMiami'den toplam 1 milyon misafir taşıyacaktır.

Yeni terminaller üzerindeki çalışmalar 2020 yılı ilk aylarında başlayacaktır. MSC Cruises çalışmaları 2022 yılının sonuna kadar tamamlamayı ve bu aşamada şirketin tüm PortMiami operasyonlarını, yeni terminale geçirmeyi planlamaktadır.