0850 420 96 00
Pzt-Cum 09.00 - 19:00
Cmt 10.00 - 14.00

BASIN & MEDYA

Basın Bülteni - Ocean Cay MSC Marine Reserve: Karayipler’de Bir Cennet

OCEAN CAY MSC MARINE RESERVE: KARAYİPLER’DE BİR CENNET

MSC CRUISES, 9 KASIM’DAN İTİBAREN KONUKLARINA SUNACAĞI EŞSİZ BİR ADA DENEYİMİNİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Kesintisiz okyanus manzarası, berrak sular, mavi gökyüzü ve güneş ışıklarıyla birlikte yumuşak beyaz kumlu plajlar… Bu cennet hayali, MSC Cruises misafirlerinin Ocean Cay MSC Marine Reserve’ü ziyaret etmeleri ile gerçeğe dönecek!

Sahildeki kulübenizde dinlenerek geçirdiğiniz sakin bir sabahın ardından, deniz yaşamının tüm güzelliklerini bir arada sunan bir okyanusta, renkli balıkları ve mercanları keşfetmek için şnorkel turuna çıktığınızı hayal edin... Öğleden sonranızı plaj etkinliklerine katılıp, plaj voleybolu oynamak veya hediyelik eşya alışverişi yapmakla geçirdiğinizi; güneş batmaya başladığında, huzur ve sakinliğin keyfini çıkarmak üzere, muhteşem deniz manzarası eşliğinde kokteylinizi yudumlayacağınız sahil barlarından birine gittiğinizi ve günün finalinde, geceyi yıldızların altında bir filmle noktalayarakn konforlu geminize geri döndüğünüzü düşünün... Tam anlamıyla büyüleyici!

Ocean Cay MSC Marine Reserve projesi ile MSC Cruises, kum çıkarmak için kullanılan eski bir endüstri bölgesini, yerel ekosistemle uyum içinde olacak şekilde, sadece MSC Cruises misafirlerine ayrılan, zengin bir deniz rezervine ve özel bir adaya dönüştürüyor.

Misafirlerin doğa ile iç içe olmasını sağlayacak şekilde tasarlanan Ocean Cay, sürdürülebilir bir destinasyon vizyonu ile okyanusların ve mercan resiflerinin korunmasının önemine yönelik özel eğitim programları aracılığıyla, bilgi edinme fırsatları da sağlamaktır.

Adanın çevresinde korunma altına alınmış 64 mil karelik su bulunmakta, MSC Cruises, adanın etrafındaki doğal mercanları yeniden canlandırmak, büyümelerini teşvik etmek ve sürdürmek için, mercan kreşleri kurmaktadır. Ocean Cay üzerinde, iklim değişikliğine dayanıklı mercan araştırması yapacak ve benzer ada habitatları için de referans olabilecek deniz laboratuvarının çalışmaları da devam etmektedir.

MSC Cruises CEO'su Gianni Onorato, “Miami ve Havana'daki Karayip seyahat programlarımıza yepyeni ve benzersiz bir tat getirecek Ocean Cay MSC Marine Reserve misafirlerimiz için gerçekten unutulmaz bir uğrak noktası olmaya hazırlanıyor. Eşsiz bir deneyim için Karayipler'in bu olağanüstü kısmında nefes kesen doğal güzelliği tamamlayan bir yer yarattık. Halihazırda doğal bir cennette olabilecek herşeye sahip olan bu adada, yoğun bir inşaat faaliyetine ihtiyacımız olmadı. Bunun yerine, adanın temizlenmesi, tonlarca eski endüstriyel atığın giderilmesi ve adanın çevresindeki 64 mil karelik korunan suların bozulmamış hallerine geri dönmesine, deniz canlılarının yeniden hayat bulmasına ve deniz tabanının tekrar canlandırılmasına yardımcı olmak için yoğun çalışmalar yürüttük.” dedi

Onorato, “Adadaki misafir hizmetlerini otantik tuttuk ve konukların en iyi şekilde doğanın tadını çıkarmasını sağlayacak bir deneyim tasarladık. Gemilerimiz de bu deneyimin ayrılmaz bir parçası olduğundan, misafirlerimizin hem karada hem de gemideki faaliyetlerden tam anlamıyla faydalanabilmeleri için gün boyunca kara-gemi arasında kolayca gidip gelebilecekleri bir iskele inşa ettik” diyerek sözlerini tamamladı.

MSC Cruises, Ocean Cay'da konukları ağırlamak için tasarladığı benzersiz ve zengin imkanları geliştirmeye yönelik planlamalar da yapmaktadır.  İlk misafirlerini 9 Kasım 2019'da karşılayacak ada ile ilgili daha fazla bilgi için msccruises.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

RESİM GALERİSİ