BASIN & MEDYA

AİLELER İÇİN İDEAL TATİL

MSC CRUISES BÜLTEN: 24.05.2016

 

Okul tatili yaklaşırken, aileler çocuklarını yanlarına alıp, yazlıklarına gitme, denize girmek üzere bir tatil köyünü tercih etme, gemi seyahatinde dinlenme veya yurtdışında bir kültür turu yapmak üzere tatil hayalleri kurmaya başlarlar. Burada hedeflenen ana konu, çocukla beraber seyahat edileceğinden, tatilde çocuğun aileleri en az yoracağı ve aileler keyif alırken aynı zamanda çocukların da mutlu olabileceği ideal tatile karar vermektir. Bir seyahatin çocuk dostu olabilmesi için her yönden, çocukla seyahati kolaylaştırabilen bir yapıda bulunması, fiyat avantajları sağlarken, hem aileleri hem de çocukları mutlu edecek aktivitelere de sahip olması gerekir. İşte bu ve daha fazla özelliği bünyesinde barındıran, en ideal çocuklu tatil gemi seyahatlerinde yaşanır.

MSC Cruises’ın, işte çocuk dostu dedirten hizmetlerine gelince :
1 - Eğlence ve Etkinlikler : Çocuk için maksimum eğlence ve çeşitli etkinlikler planlanmıştır. Gemi seyahatinde çocuklara özel animasyon imkanları, gün boyu yarışmalar, yüz boyama, tırmanma duvarları, özel çocuk havuzları, Aquapark imkanları, jakuziler, su kaydırakları, mini golf, bilgisayarlı oyun makineleri, Mini Club’de yapılan çocukları kaynaştırmaya yönelik oyunlara kadar herşey düşünülmüş. Üstelik her yaş grubuna özel etkinlikler de yapılıyor, böylece yaşıtları ile buluşan çocuklar, kendi yaş grubuna göre oyunlar oynayıp keyifle seyahat edebiliyorlar. 0-6 yaş grubu için, İtalyan Chicco markası ile yapılan partnerlik neticesinde oluşturulmuş, çocuk dostu alanlardan faydalanılabilmektedir. 03-06 yaş grubu için kaynaştırıcı takım oyunları, yüz boyama, resim yapma, kostümlerle oyunlar ve tiyatro-drama çalışmaları, 07-12 yaş grubu için açık kapalı alanlarda basketbol, mini golf ve çocuklar için popüler markalardan Lego ile işbirliği sayesinde, Lego odalarında atölye ve ekip çalışmaları, bilgisayarlı oyun makineleri, yüzme faaliyetleri yapılmaktadır. 13-17 yaş grubu için Teenager etkinlikleri kapsamında, 4 boyutlu sinema, Formula 1 simülasyonu yapma, özel animasyon şovları, kutu oyunlar, mini golf ve basketbol turnuvaları gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

2 - Yeme-İçme olanakları : Çocuğu olanlar bilir, çocuk dediğiniz öyle herşeyi yemez. Ona özel imkanlar sunulabilmeli. MSC Cruises’ın gemilerinde, Açık büfe restauranttan, A la Carte’a kadar hemen her restaurantta çocuklara özel menüler yer alır. Organik sebze ve meyvelerden, çocuk yoğurtlarına, sağlıklı çorba çeşitlerinden, patates kızartması, hamburger ve köfteye kadar hemen her alternatifte çocuk yemeklerine yer verilir. Menülerde her daim temin edilir ibaresi ile çocuk menüsünü ön planda görebilirsiniz. İş tatlıya geldiğinde ise çocuklarımız, gözdesi oldukları çeşit çeşit İtalyan dondurmalarının da keyfini çıkaracaklar.

3 - Güvenlik koşulları : Merdivenlerin aralıklarından, devasa animasyon salonunun ışıklandırmasına kadar herşey ebeveynlerden önce çocukların güvenliklerini sağlama adına en ince detayına kadar düşünülmüştür. Bir balkonlu kabine çıktığınızda, denizi görebileceğiniz aralıkların boyutları bile çocuklar düşünülerek organize edilir. Islak olabilecek tüm zeminler, kaydırmaz özel bir madde ile kaplanmış olup, çocuklar ve ebeveynleri korumaya yöneliktir.

4 - Sağlık imkanları : Denizin ortasında gidiyoruz, ola ki çocuğunuz hastalanır, acil bir durum olur diye endişe etmeyin. MSC Cruises gemilerinde, doktor ve sağlık ekibi 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca, sağlık imkanları kapsamında, acil durum müdahale odası bile bulunmaktadır.

5 - Çocuk bakım hizmetleri : Gemi seyahatinin belki de en önemli artılarından biri de budur. Zira çocuğunuzu gerek gemi yol alırken, gerekse limana yanaştığında Mini Club adını verdiğimiz çocuk oyun alanına bırakabilirsiniz. Pedagog eğitmenler eşliğinde çocuğunuz, dünyanın değişik yerlerinden gelmiş çocuklarla oyun oynayıp, kaynaşırken, siz de arzu ederseniz eşinizle baş başa, vardığınız şehri keşfetme şansına sahip olabilirsiniz. İsterseniz çocuğunuzu sabah kahvaltısından sonra bırakıp, saat sınırı olmaksızın işinin uzmanı Mini Club yetkililerine emanet edebilirsiniz. 

6 - Çocuk özelinde bir servis : Kabininize geldiğinizde bir de bakmışsınız, oda temizliğini yapanlar çocuğunuzu mutlu etmesi adına yatağınızın üzerine havludan bir kuğu, bir köpek veya bir timsah yapmışlar. İşte o an, çocuğunuzun yüzündeki mutluluk, sizi de mutlu edecek.

7 - Maddi imkanlar : Tur bedelinin %50’sine varan oranda 17 yaşına kadar olan çocuklarınıza özel indirimler uygulanır. 

8 - Yorulmazsınız : Çocuğunuzla birlikte seyahat ediyor olabilirsiniz, hatta bütün bir geceyi yolda geçirebilirsiniz, ancak uykunuzda yol alacağınızdan sabahleyin dinlenmiş zinde bir şekilde güne başlayıp, güzel bir kahvaltı ardından şehri gezmeye başlayacağınızdan yol yorgunluğunuz da kalmayacaktır. Çabucak yorgunluktan şikayet eden çocuklarınızın da, enerjilerini şehirde dolaşırken kullanmaları nedeniyle, siz de, çocuklarınız da bu seyahatten keyif alırlar. 

Avrupa, Güney Amerika ve Güney Afrika’nın en büyük cruise firması olan MSC Cruises, sektöre kazandırdığı ve kazandıracağı yenilikler, ilgi çekici-farklı destinasyonlarla, dünya cruise turizmine olan katkısını arttırmaya devam ediyor.