BASIN & MEDYA

ÇÖLDE BİR VAHA DOĞUYOR : SIR BANI YAS ADASI

MSC CRUISES BULTEN: 15.06.2016

 

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gerçekleşecek gemi seyahatlerinde unutulmaz deneyimler yaşatmak için yepyeni bir çöl adası, sadece MSC misafirlerine özel kış programlarına eklendi.

1,5 Mil uzunluğundaki doğal ada, Abu Dhabi’nin Güney-Batı sahilinde yer alıyor ve ıssız çöl adası konumundaki Sir Bani Yas adası, çölde bir vaha haline dönüştürülüp, sahil konseptli bir adaya dönüştürüldü. MSC Cruises misafirlerine özel oluşturulan adada, dünyada ilk defa MSC Cruises misafirleri çok özel kişisel deneyimler yaşayacaklar. Aralık 2016’dan itibaren MSC Fantasia kış ayları seyahat programları içerisinde bu yeni adaya seferler düzenleyecek, böylelikle MSC misafirleri bu göz kamaştırıcı tropik adanın tüm gün keyfini çıkaracaklar.  

MSC Cruises CEO’su Bay Gianni Onorato, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz dönemlerde, MSC’nin Bahamalar’da 100 yılığına kiraladığı Ocean Cay adasını duyurmuştuk. Bu defa, cruise sektörüne taahhütlerimizin bir kanıtı olarak, tur programlarımızı zenginleştirmenin yanı sıra, misafirlerimizin yeni kültürleri ve yeni yerleri keşfedebilmeleri için misafirlerimize yeni deneyimler sunuyoruz. Bununla birlikte, bu yeni ve MSC’ye özel çöldeki vaha olacak bu adada, deniz tatili konseptini, misafirlerimize mükemmelliği deneyimletmek için yaşatıyoruz. En iyi eğlence-şov imkanları ve yemek deneyimlerini de, en kaliteli ve en taze şekilde sunuyoruz.”

MSC Cruises Abu Dhabi Limanlar Yönetimi ile 2 yıldan beri, bu destinasyonu mükemmel hale getirmek için birlikte çalışıyor. Tropik sahili olan vaha, küçük bir adadan ana adaya tahtalar üzerinden yürüyerek ulaşılıyor. MSC Cruises yolcularının özel ulaşımı bulunacak adada, otantik tropik sahil tecrübesi, yüzlerce palmiye ağaçları, 36,000 metrekareye varan altın kumsallarda 2,000’in üzerinde şezlong ve gölgelikler yer alıyor.

Diğer imkanlara gelince;

*** MSC Aurea Spa imkanları içinde, deniz kenarında deniz manzarasına karşı yapılan dinlendirici masajlar, tedavi edici Bali masajları, bambu masajları ve Aurea Del Mare masajı.

*** Plaj voleybolu ve Tenis başta olmak üzere spor imkanları.

*** Aileler ve çocuklara özel ayrılmış bir bölüm, aile pergolası içerisinde.

*** Lokal yerleşimciler tarafından yapılmış, otantik bir Bedevi çadırı.

*** Bar, Canlı Müzik ve dinlenme için geniş alanlar.

Adada otantik yeme içme imkanları, yöresel ve uluslararası mutfaklardan örnekler sunulmakta, 6 plaj barından birinde Barbekü tabakları ve atıştırmalıklara da yer verilmektedir. Sir Bani Yas adası, dinlencelerden, eğlenceye kadar her zevke hitap eden geniş yelpazede hizmetler sunmaktadır.

Adada plaj voleybolu, futbol, su sporları, snorkelling, ayakta kayak (paddle boarding), deniz kayağı spor seçeneklerinin yanı sıra, daha fazla hareket isteyen misafirler için 4x4 deneyimi veya yüksek oktanlı dağ bisikleti deneyimini yaşayabilirler.

Adada bölgenin en büyük vahşi yaşam rezervlerine de yer verilmekte olup, Abu Dhabi Liman İşletmeleri ve ekoloji uzmanlarının ortak çalışmaları sonucu, ekolojik olarak gerekli yatırımlar sağlanmaktadır. Arabian Vahşi Yaşam Parkı yaklaşık 13,000 çeşit yöresel hayvanlar ve soyu tükenmekte olan bazı hayvanlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Adaya gelen misafirler, ekstra tur olarak adlandırılan çevre gezilerine de katılıp, adanın diğer güzelliklerini yakından keşfedebilirler. Ata binebilirler, safari tarzı bir araç ile adayı keşfe çıkabilirler, Dhow adı verilen lokal gemilerle adanın çevresinde tur atabilirler, böylece sırtlan, zürafa ve çita gibi hayvanları doğal ortamlarında da görebilirler.

Tarihle ilgili olan misafirler ise, adada yapılan son arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılan 6.yy’a tarihlenmiş Hristiyan Manastırı’nı da ziyaret edebilir.

Sir Bani Yas adasında bu güzellikleri yaşamak isteyen misafirler, MSC Cruises Türkiye ofisinin Emirates havayolları seferi ile Dubai’ye gerçekleştirdikleri uçuş sonrası, 03 Aralık 2016’daki seyahatine katılıp, MSC Fantasia gemisi ile 05 Aralık’ta adanın ilk açılışına giden şanslı misafirler arasında yerlerini alabilirler. Dubai, Sir Bani Yas Adası yanı sıra, misafirler Birleşik Arap Emirliklerinde yer alan Abu Dhabi, Khor Al Fakkan ile Bahreyn, Katar’ın başkenti Doha, Umman’ın başkenti Muscat ve güzel şehri Khasab’ı da bu seyahatte keşfedebilirler.

RESİM GALERİSİ