BASIN & MEDYA

Sizden Gelenler - Sn. Erkan GENİŞ

MSC TUTKUMUZ

Yedi yıl oldu MSC ile tanışalı.. Yedi yıldan bu yana öylesine bir bağ, öylesine bir tutku oluştu ki aramızda, yaz aylarını iple çeker olduk.. Her yeni destinasyon ayrı bir macera, ayrı bir anılar demeti bizim için..

İlk göz ağrımız MSC Magnifica idi. Ege-Adriyatik gezisi de ilk cruise deneyimimiz… Olağanüstü bir deneyim oldu bu gezi ve izleyen yıllarda, yurtdışında kara tatilleri bizim takvimimizden çıktı.

Her sene Kasım ayında, bir yıl sonraki gezinin planlamasını yaptık tam yedi yıldır. Kış aylarını hiç sevmez olduk artık. Bir an önce yaz gelmeli, bir an önce

MSC filosundan bir gemiye kendimizi atıp keyfini çıkarmalıydık.

Bazen düşünüyorum, bu tutkunun temelinde ne var? Neden böylesi sevdalandık MSC’ye?

Öncelikle planlama aşamasında İstanbul merkezindeki arkadaşlarımızdan gördüğümüz  olağanüstü ilgi bizi ziyadesi ile mutlu etti. Ben bu vesileyle, Birsen Yılmaz hanımefendiye özel teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Gemilerin kalitesi, gemi personelinin içtenliği, gerek otel bölümünün  gerekse restaurant ve barların temizliği-düzeyi, yiyeceklerin kalitesi, eğlence programlarının doyuruculuğu diyebilirim. İtiraf edeyim, bu gönül bağımızın temelinde yatan en önemli faktörler oldu.

Eşimle başladığımız bu geziler, her yıl, dostlarımızın da katılımı ile daha renkli bir hal almaya başladı. Görmediğimiz pek çok limanı görme, bilmediğimiz pek çok şeyi öğrenme fırsatı verdi, bu geziler…

Kara turlarının çeşitliliği, zengin içeriği, bu turlar sırasında rehberlerimizin yetkinlikle sunduğu bilgiler her defasında dağarcığımıza yeni bir şeyler ekledi, gittiğimiz kentlerle bütünleşmemize olanak sağladı.

MSC Club Gold kartını alıp, altın rozetini yakama taktığım gün aldığım keyfi anlatacak kelime bulmak gerçekten zor. Ben artık MSC ailesinden biri gibi, MSC’nin güzel gemileri Magnifica’nın Fantasia’nın, Divina’nın, Splendida’nın, Poesia’nın ve diğerlerinin ayrılmaz bir parçasıymış  gibi görmeye başladım bizleri.

MSC Magnifica ile başladık, yedi yıl sonra ilk göz ağrımızla bir kez daha beraber olduk.. Eski sevgiliyle yıllar sonra yeniden karşılaşmak gibi bir duygu! Yüreğimiz sevgiyle doldu yeniden. Yıllar öncesinin o güzel anıları birer birer geçti eşimle önümüzden..

Tiger Bar, Topazzo Bar, L’ametista Lounge, Sahara Buffet, Quattro Venti Restaurant… Az mı anılarımız var buralarda!

Sonraki yıllarda Divina’da…Panteon Theatre’ın akşamcıları arasına katılmamız, Black White Lounge’un bizlere huzur veren havası, Casino Venezziane’de geçen keyifli dakikalar, Sacramento Tex Mex’in otantik havası ve Manitu Buffet’nin zengin menüsü… Hepsi ayrı bir güzellik.

MSC Splendida Villa Verde Restaurant’ıyla, La Piazetta’sıyla, The Purple Jazz, La Prua piano barlarıyla The Aft long’uyla , MSC Poesia Carlo Felice Thestre’suyla, Pigalle Lounge’uyla, Zebra Barı, Kaito Sushi Barı ile yaşam boyu saklayacağımız anılarımızın çıkış noktaları oldular.

Kırk altı yıl önce karıma ilan-ı aşk etmiştim! Yetmişimden sonra bir kez daha ilan-ı aşk ederek duygularımı dile getirmek istiyorum..

SENİ SEVİYORUM MSC….

Erkan Geniş

RESİM GALERİSİ