BASIN & MEDYA

Sizden Gelenler - Sn. Mehmet ÇETİNKAYA

MSC DIVINA İLE RÜYA GİBİ BİR TATİL…

 

MSC ismi uzun yıllardır duyduğum, ancak henüz tanışmadığım dev bir denizcilik şirketinin ismiydi benim için… Bir İtalyan şirketi ve Dünya’nın en güçlü denizcilik şirketlerinden biri olduğunu biliyordum, hepsi o kadar…

 

Seyahate çıkmadan önce MSC’den Rico adlı bir görevli aradı. Çok güzel bir gezi olacağını öylesine tatlı bir sesle anlattı ki, güzel bir gezi olacağı o an içime doğdu. Rico daha sonra Atatürk Havaalanı’na gelip bizi yolcu ederken de, tekrar çok güzel bir seyahate çıktığımızı, dönüşte çok memnun kalacağımızı tekrar belirtti. Rico’nun ne kadar da haklı olduğunu o muhteşem gezi bittiğinde anladık…

 

Bir dostumun önerisi ile Miami-Porto Rico-Virgine Adaları’na gitmeye, Dünya’nın en güzel yerlerini görmeye karar verdiğimde tanıştım MSC ile… Miami Limanı’nda dıştan gördüğümde aşık oldum Msc Divina’ya… İçine girdikten sonra da hayal kırıklığına uğramadım. İç kabinde olmamıza rağmen odamızın temizliğinden, bakımına, gemi personelinin güler yüzlülüğüne, sempatik hareketlerine kadar her şey mükemmeldi. 4 binin üzerinde yolcunun valizleri büyük bir titizlik içinde bir-iki saat gibi kısa bir sürede gemi personelinin arı gibi çalışması sayesinde her yolcunun kapısının önüne konulmuştu. Odamıza geçtiğimiz de pırıl pırıl, tertemiz bir oda ile karşılaştık.

         Akşam yemeği için 5. kattaki Restaurant’a gittiğimizde 5 yıldızlı bir otelin Restaurant’ında hissettik kendimizi… Kapıdaki garsonlar oda numaralarımıza bakarak, bir hafta boyunca yemek yiyeceğimiz masamızı gösterdi. Türkiye’den doktor ağırlıklı diğer yolcularla ilk akşam yemeğimizi yerken, geminin güzelliğinden, gemi personelinin sıcak, güler yüzlü ilgisinden, her yerin tertemiz, pırıl pırıl olmasından duyduğumuz memnuniyeti belirttik birbirimize…

         Bu arada, Türk rehberimiz Sinan Özen’den mutlaka söz edilmesi gerekiyor. Pırıl pırıl büyük bir özenle giyinmiş, saçları bakımlı, traşı her gün sinek kaydı dediğimiz cinsten ve tam bir İstanbul beyefendisi… Bu genç kardeşimizi ilk gördüğümüzde hepimiz sevdik. Yolculuğumuz boyunca her konuda son derece memnun kaldık. O bizim için bir tur rehberi değil, sanki ailemizden biri gibiydi.

         Gelelim Divina’ya… O, Atlas Okyanusu’nda süzülen bir kuğu kadar temiz, 5 yıldızlı bir çok oteli geride bırakabilecek kadar rahat ve huzurluydu bizim için… 5. kattaki muhteşem restaurantında bir hafta boyunca birbirinden güzel yemekler, tatlılar ve meyveler yedik. Ara öğünlerde 15 kattaki açık büfe hepimizin maalesef birer, ikişer kilo almamıza neden oldu. Bizleri, akşam yemeklerinin ardından muhteşem eğlenceler bekliyordu geminin tiyatro salonunda… Her akşam değişik bir eğlence ile karşılaştık. Karayip Korsanları, Michael Jackson’u canlandıran amatör ruhlu sanatçılar gerçekten mükemmeldi.

         Koskoca Atlas Okyanusu’nda bir hafta nasıl geçer diye düşünürken, tadı damağımızda kendimizi rüya gibi bir gezinin ardından Miami limanında bulduk. Nasıl geçer diye düşündüğümüz bir hafta sanki, birkaç saat içinde geçmiş gibi geldi.

          Küba, Hindistan, Meksika, Arjantin, Brezilya, Amerika, Rusya, Avrupa ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere onlarca ülkeyi gezdim. Gezilerim sırasında elde ettiğim video görüntülerini Yönetim Kurulu Başkanı  olduğum ve Türksat Uydusu’ndan yayın yapan BRTV kanalımızda yayınlanmak üzere kendi çapımızda bir belgesel haline getiriyoruz.

         Msc Divina ile rüya gibi geçen bir haftalık yolculuğumuzu da yayınlandığında büyük ilgi gören bir belgesel haline getirdik. Yurt içi ve Avrupa’daki yüzlerce, binlerce izleyicimizden Miami belgeseli ile ilgili çok olumlu izlenimler aldım. Hasan Alp adlı bir müzisyen dostum, belgeseli izlerken arayıp “Mehmet bey şu an BRTV’de Miami belgeselinizi eşimle birlikte izliyoruz. O muhteşem Divina Gemisi’nin içindeymişiz gibi hissettirdiniz bize.” Derken, yine kendi evimizde belgeselin yayınlandığı aynı anda İzmir dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yöneticiliği Bölümü mezunu kızım da, “Ah o geminin içinde ben de olsaydım” şarkısını mırıldanarak, “Muhteşem bir gezi olmuş baba. MSC Denizcilik alanında dünyanın en büyük firmalarından biri. Ekrandan izlediğim kadarıyla Divina’da tek kelime ile muhteşem” yorumunu yapıyordu.

         Miami ve Doğu Karayipler gezimizi eksiksiz, kusursuz hale getiren MSC/Türkiye’nin başta başarılı Genel Müdürü Necla Tuncel hanımefendi başta olmak üzere, tüm MSC Türkiye personeline teşekkürü bir borç biliyorum.

 

RESİM GALERİSİ