0850 420 96 00
Pzt-Cum 09.00 - 19:00
Cmt 10.00 - 14.00

DUYURULAR

GÜZERGAH İPTALLERİ VE GÜNCELLEMELER

SEYAHAT İPTALLERİ VE GÜZERGAH GÜNCELLEMELERİ

Faaliyet gösterdiğimiz birçok ülkede Covid-19 krizinin büyüyerek devam etmesi, çeşitli hükümet ve liman otoritelerinin getirdiği kısıtlamalar ve Ocak ayından bu yana uyguladığımız güvenlik önlemleri nedeniyle, bazı rotalarımızı değiştirmek veya iptal etmek zorunda kaldık.

Bu kararlar sürekli değişmekte olan gelişmeleri yansıtmaktadır. Konu hakkındaki haberleri yakından takip etmek ve misafirlerimizin ve mürettebatımızın sağlıklarını korumak için gerekli olan operasyon değişikliklerini gerçekleştirmeye devam edebilmek için hükümetler, sağlık otoriteleri ve yerel otoritelerle temas halindeyiz. Bununla birlikte, bugün itibariyle  gemilerimizde hiç bir Covid-19 vakası olmadığını belirtmek isteriz.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde, yerel makamlar tarafından getirilen yolcu hareketi sınırlamaları nedeniyle, MSC Bellissima’nın 21 Mart’ta ve MSC Lirica'nın 18 Nisan’daki “Grand Voyage” programları da dahil olmak üzere MSC Bellissima ve MSC Lirica'nın 14 Mart’tan itibaren başlayan yolculuklarını iptal ediyoruz.

İtalyan Hükümeti tarafından getilen seyahat kısıtlamaları ve İspanyol limanlarının kapatılması nedeniyle, MSC Grandiosa gemisinin 14 Mart’tan 28 Mart’a kadar olan yolculuklarını ve MSC Opera gemisinin 10 Mart’tan 21 Nisan’a dek olan yolculuklarını iptal ediyoruz. 

Antiller'de Martinik'teki kısıtlamalar nedeniyle MSC Preziosa'nın yolculuklarını 14 Mart'tan 28 Mart'a kadar iptal ediyoruz. 

Tüm bu değişiklikler de dahil olmak üzere bütün bilgiler aşağıdaki tabloda özetlenmiştir. Durum geliştikçe daha fazla değişiklik yapılabileceğini lütfen unutmayın.

Her iki program için ve diğer tüm küçük değişiklikler için ayrıntılı bilgi aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Konu hakkındaki yeni gelişmeler doğrultusunda rotalarımız ve operasyonlarımız hakkında daha fazla güncelleme yapmamız gerekebileceğini lütfen unutmayınız.

İptal etmek durumunda kaldığımız yolculuklar için“Sadece Kabin / Cruise Only” rezervasyonu olan  misafirlerimize 2021 yılı sonuna dek geçerli olmak üzere herhangi bir gemi seyahatinde kullanabileceği daha önce ödediği tutarda bir kupon verilecek.  Ayrıca 6 geceye kadar yolculuklar için iptal edilen kabin başına 100€, 7 gece veya daha uzun yolculuklar için ise 200 € ek gemide harcama kredisi (OBC) verilecektir. Yalnızca MSC Bellissima Grand Voyage Dubai-Yokohama ve MSC Lirica Grand Voyage Dubai-Venice'nin iptal edilmesi için kabin başına 200€ ile 400€ arasında gemide harcama kredisi verilecektir. Bu kredi iade edilebilir, yılın herhangi bir dönemi için geçerlidir ve mevcut herhangi bir promosyonla birleştirilebilir.

MSC Cruises olarak misafirlerimize harika tatil deneyimleri sunmaya kararlıyız ve mevcut koşulların hepimizi zorladığı bu dönemde bazı planlarımızda ve hayallerinizde değişiklik yapmak zorunda kaldığımız için üzgünüz. En kısa zamanda sizleri daha sakin sularda, misafirlerimizin ve mürettebatımızın güvenliğini her zaman ön planda tuttuğumuz yolculuklarımızı dört gözle bekliyoruz.

MSC Cruises 
CEO Gianni Onorato

RESİM GALERİSİ